E 5000
final audio design
Kluczowa rola opornika akustycznego w dostrajaniu niskich tonów
filtr akustyczny
opornik akustyczny
komora wnętrza obudowy
przetwornik
mechanizm poprawiający
ciśnienie za membraną
W tylnej części obudowy za przetwornikiem umieszczono opornik akustyczny, od którego zależy charakter niskich tonów, które z kolei determinują jakość dźwiękową. Przed opornikiem znajduje się przestrzeń złamana w kształcie litery L, będąca najważniejszam elementem dostrojenia słuchawek. Taka konstrukcja pozwoliła na uzyskanie głębokich a jednocześnie przejrzystych basów.
Przetwornik dynamiczny o małej średnicy 6,4mm
Podczas konstruowania przetwornika do słuchawek E5000 położono duży nacisk na jakość części z jakich jest zbudowany oraz precyzję samego wykonania. Powstał mały przetwornik o średnicy 6,4 mm, który w tym przedziale cenowym może poszczycić się najwyższą jakością.
Obudowa wykonana z wytrzymałej stali nierdzewnej
Obudowa wycięta jest z kawałka stali nierdzewnej wypolerowanej na wysoki połysk. Tworzy solidną ochronę dla przetwornika oraz ma duży wpływ na jakość dźwięku uspakajając zbędne rezonanse. Stal pogłębia jakość brzmienia a cała obudowa jest przyjemna w dotyku i wyróżnia się prostotą budowy.
Obudowa prezentuje wysokie standardy wykonania, które doceni zaawansowany słuchacz.
Złącze MMCX oraz firmowy posrebrzany przewód OFC najwyższej jakości
Złącze MMCX jest produktem firmowym najwyższej jakości.
Wysokiej jakości przewód OFC, który dodaje przestrzeni scenie muzycznej, został stworzony przy współpracy z firmą Junkosha znanej z produkcji super szybkiego przewodu do komputera Kei, charakteryzującego się szybkim przekazem sygnału. Firma ta posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w produkcji powłok izolacyjnych pod nazwą Junflon i użyła tutaj teflonu PFA- materiału o najniższej przenikalności prądu. W powłoce zewnętrznej użyto materiału PVC aby zwiększyć elastyczność. W ten sposób uzyskano wyjątkową giętkość przewodu, który jest bardzo wygodny w użyciu i nie powoduje efektu mikrofonowego.
*Aby zwiększyć wytrzymałość i zapobiec przerwaniu przewodu szczególnie przy samym złączu MMCX zwiększono ilość testów z 5 tysięcy zgięć aż dziesięciokrotnie, do 50 tysięcy razy.
Firmowe gumki o 5 wielkościach z kolorową osią pozwalającą na łatwe odróżnienie lewej od prawej
Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z małżowiną uszną.
Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki.
Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z małżowiną uszną wyprodukowano z silikonu miękkiego.
Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach a gumki spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.
Aby łatwiej było rozróżnić lewą słuchawkę od prawej, także w ciemności, zastosowano różne kolory osi wewnątrz gumek: kolor szary i czerwony. Dodatkowo dla łatwiejszego rozróżnienia rozmiarów, kolory są zróżnicowane: czerwień-róż, jasny szary-ciemny.
Nakładki eliminujące efekt mikrofonowy
Podobnie jak w serii F zaprezentowano nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek (prowadnic). Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia.
Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.