top of page
main_img.png

Wysokiej jakości 

głośniki wielokierunkowe 360°

TS 1000 F

Dzięki użyciu najnowocześniejszych materiałów uzyskano szerokie pasmo przenoszenia o wysokiej rozdzielczości

Egretta TS 1000F to kolumny wielokierunkowe. Dźwięk rozpościera się równomiernie we wszystkie strony, umożliwiając zadowalające doznania odsłuchowe niezależnie od miejsca w jakim się znajdujemy. Prezentują wielowymiarową przestrzeń muzyczną, przenoszą nas na scenę wraz z muzykami.

Firma Oasis zadebiutowała w 2011 roku głośnikami Egretta TS 1000, które uwolniły słuchaczy z obowiązku znajdowania się w konkretnym miejscu odsłuchowym. Zostały nagrodzone nagrodą "Good design Award" i "Audio Excellence Award" (Audio Meiki) oraz zyskały wielu sympatyków. W 2016 roku przy użyciu najnowszych technologii powstały kolejne głośniki z serii Egretta o wysokiej rozdzielczości nazwane TS 1000 F.

egletta.jpg

Cechy charakterystyczne

Dźwięk rozchodzi się we wszystkich kierunkach, jest naturalny i przyjemny

Głośnik umieszczony w górnej części współgra z odpowiednio zaprojektowanym wylotem (tuleją) tak aby dźwięk rozchodził się we wszystkich kierunkach. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, tak samo zostaniemy otuleni dźwiękiem.

 

Zastosowanie przetwornika ATM dr Heila zapewnia czystą reprodukcję wysokich częstotliwości

Przetwornik ATM (Air Motion Transformer) dr Heila posiada membranę w postaci pofałdowanej wstęgi, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia foli przy dużej amplitudzie wychyleń i której ściskane i rozprężanie generuje dźwięk. 

Do budowy przetwornika użyto głównie gliny a także kompozytu polimerowego

Produkcja przetworników ATM posiada bardzo długą historię. Do ich wytwarzania najczęściej używano poliimidów. Tutaj zastosowano nowy materiał - kompozyt polimerowy. Dodatkowo całkowicie zmieniono sposób produkcji m.in. membrany, co pozwoliło uzyskać wyjątkowo naturalną barwę dźwięku.

System dwudrożny zapewnia wspaniałe połączenie dźwięków

W porównaniu do klasycznych tweeterów, przenoszących jedynie wąskie pasmo wysokich częstotliwości, zastosowany tutaj przetwornik ATM ma o wiele szersze działanie, ponieważ odtwarza zarówno średnie jaki wysokie częstotliwości.

Naturalny wygląd zapewnia obudowa z gipsu

Wykończenie gipsowe sprawia, że kolumny prezentują się naturalnie i wprowadzają do pomieszczenia aurę spokoju. Wyrafinowany dźwięk kolumn, wprowadza nas w świat produktów Egretta.  

oasa.png

Tweeter to opracowany na nowo przetwornik ATM 

Tweeter to przetwornik ATM charakteryzujący się membraną w kształcie wstęgi, która emituje dźwięk poprzez rozciąganie się i kurczenie. Standartowe przetworniki ATM były wykonywane z poliimidów. Tutaj do budowy filmu membrany użyto materiału nowatorskiego - kompozytu polimerowego. Głównym jego składnikiem jest glina. Kompozyt polimerowy opracowany został przez firmę Sumitomoseika we współpracy z firmą Sansokei. Kiedy odkryto, że zastosowanie tego materiału niesie za sobą duże możliwości akustyczne, rozpoczęto badania.

Równocześnie udoskonalono technikę produkcji membrany z takiego specyficznego materiału.  Wynikiem tego jest powstanie bardzo wydajnych głośników z fenomenalnie wysokim pasmem przenoszenia, od rejonu ledwo słyszalnych niskich częstotliwości do hipersonicznych przekraczających 50 KHz.

feature1.jpg

Specyfikacja pasma przenoszenia przy zastosowaniu nowatorskiego tweetera w stylu ATM

feature2.png

hipersoniczna strefa

pasmo słyszalne

poziom czułości (dB)

Budowa membrany i tweetera

feature3.png

Cewka z filmem

Zwinięte we wstęgę

Zainstalowane w osłonce

Zamknięte wpolu magnetycznym

Wygląd końcowy

Rama o dużej twrdości

feature4.png

Twarda rama

Film z kompozytu polimerowego

Polimerowe spoiwo

 Obwód magnetyczny z żelaza

Magnes neodymowy

Jedyny na świecie nowoczesny materiał - kompozyt polimerowy

Kompozytami polimerowymi nazywamy materiały, które powstały jako efekt kombinacji kilku (przynajmniej dwóch) materiałów, jakie różnią się między sobą ze względu na rodzaj oraz sam skład chemiczny. Należy przy tym zaznaczyć, że składniki wyjściowe w materiałach kompozytowych oddziałują wspólnie, ale nie łączą się ze sobą (np. rozumiejąc to przez rozpuszczanie się materiałów w sobie). Pod względem technicznym – materiał kompozytowy jest spójny i jednolity, choć z widocznymi granicami między składnikami wyjściowymi.

TS1000F to pierwsze i jedyne na świecie kolumny zbudowane z kompozytu polimerowego. Głównym składnikiem tego materiału jest glina a sam materiał posiada wiele nowych cech.  Jest wytrzymały na wysoką temperaturę, wyjątkowo giętki oraz kurczy się pod wpływem zimna.  Prowadząc badania nad kolumnami firma Oasis zainteresowała się wtedy jeszcze nie znanym materiałem, zwracając uwagę na możliwości jego zastosowania w akustyce. Już przedtem firmy Sumimoto Seika Chemicals oraz National Institute of Advanced Industrial Science and Technology pracowały wspólnie nad optymalizacją możliwości akustycznych tego materiału i podejmowały próby wykorzystania go do przetworników ATM.

feature5.png

Podstawka antywibracyjna

 W kolumnach o dużej rozdzielczości bardzo duży wpływ na jakość dźwięku ma sposób stykania się z podłożem. Zastosowano podstawkę współgrającą z silnymi basami, która daje możliwości bezstresowego wsłuchania się w złożoność brzmienia, od niskich do bardzo wysokich tonów. 

feature6.jpg

Różnorodność kolorystyczna

color.png
bottom of page